Binalarda daha kaliteli yaşam alanları yaratmak, ısı, ses ve sudan kaynaklanan yapısal sorunların önüne geçerek daha yaşanılabilir konutlara sahip olmak amacıyla uygulanan yalıtım sistemleri, günümüzün en son teknolojik uygulamaları ile sunulmakta, binalarda istenilen çözümleri size getirmektedir. Binalarda su yalıtımında kullanılan poliüretan yalıtım uygulaması zamansız meydana gelen su sızıntılarının ve su baskınlarının önüne geçmede kullanılan en etkili uygulamadır.

 Poliüretan Yalıtım Nedir?

Özel poliüretan malzemesi kullanılarak binalarda yaşanan su sızıntılarının ve su baskınlarının meydana geldiği çatlakların doldurulması ve yaşanan olayların önüne geçilmesini sağlayan bir uygulamadır. Alanında uzman ve profesyonel kadro tarafından gerekli keşif çalışmaları gerçekleştirilerek yapılan poliüretan yalıtım, çatlakların doldurularak su sızıntıların engellenmesini sağlamaktadır. Özel kameraları ve termal sistemlerle yapılan keşif çalışmalarında, su sızıntılarının ana kaynağı ve sızıntı olan bölümler tespit edilir ve bu alanlarda çalışmalar yapılarak, kısa sürede sorunlar giderilmektedir.

Poliüretan yalıtımda özel amaçlı makineler kullanılmakta olup, kısa sürede profesyonel yalıtım çözümleri sunulmaktadır. Poliüretan malzemesi günümüzün yalıtım sorunları göz önüne alınarak üretilmiş özel bir malzemedir ve su yalıtımında günümüzde en fazla tercih edilen uygulamaların başında yer almaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu malzeme ile yapılan yalıtımlar, kesin çözümler sunmakta olup, su sızıntılarının ve baskınlarının önüne geçmekte, daha kaliteli yaşam alanlarına sahip olmanızı sağlamaktadır.

 Poliüretan Yalıtım Hangi Alanlara Uygulanmaktadır?

Binalarda su sızıntılarının yaşandığı tüm alanlarda kullanılabilen poliüretan yalıtımı, geniş kullanım alanı sayesinde istenilen sonuçların daha hızlı elde edilmesini sağlar. Betonda meydana gelen çatlaklardan, teraslardaki su birikintilerine, bodrum ve asansör boşukları gibi diğer alanlarda yaşanan su baskınlarına kadar her alanda istenilen sonuçların alınmasını sağlayan poliüretan su yalıtım sistemleri, su sızıntılarının olduğu yeri doldurarak bir daha aynı olaylarla karşılaşılmasına engel olmaktadır. Kısacası binalarda yaşanan ve su sızıntılarına bağlı olarak meydana gelen tüm kötü durumlar karşı etkili çözümler elde edebileceğiniz bir yalıtım uygulamasıdır.

 Poliüretan Malzemesi ve Sağlık

Su sızıntıları ve su baskınlarında insan sağlığını tehdit eden durumlar meydana gelmektedir. Duvarların küf yapması, su baskınına bağlı olarak bakterilerin oluşması ve diğer sağlık sorunları oluşmaktadır. Zamanında müdahale edilmediği takdirde sağlık sorunlarının yaşanılmasının kaçınılmaz olduğu bu tür ortamlarda, su yalıtımının hızlı bir şekilde yapılması ve gerekli temizlik işlemlerinin titizlik içerisinde yürütülmesi gerekmektedir. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan poliüretan malzemesi, yaşanan su sızıntılarının önüne geçerek daha sağlıklı ve hijyenik bir ortama sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Etkili su yalıtımı sayesinde duvarlarda küf oluşumu ve bakteri ortamının tamamen önüne geçebilir, yaşadığınız ortamları kendiniz ve sevdikleriniz için daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

 Ücretlendirme

Poliüretan yalıtım sistemleri günümüzde en fazla tercih edilen yalıtım uygulaması olması sebebiyle diğer işlemlere göre daha uygun maliyetlere sahiptir. Uygulama yapılacak alanın genişliği, yalıtımda kullanılan poliüretan malzemesi ve işçilik göz önüne alınarak ücretlendirme yapılmaktadır. Alanında uzman ve profesyonel kadro tarafından yapılan yalıtım işlemi sayesinde kısa sürede yaşadığınız sorunları ortadan kaldırır ve konforlu bir kullanım alanına sahip olursunuz. Ücretlendirme keşif çalışmalarının ardından belirlenmektedir ve işlem yapılacak alanlara göre değişiklik göstermektedir.

 Neden Bu Yalıtım Sistemi ?

Teknolojik alanda yaşanan gelişmeler, yalıtım sektöründe de hızlı gelişmelere yol açmış ve daha etkili çözümlerin sunulmasına yardımcı olmuştur. Su sızıntılarının yaşandığı alanların tespitinden, yalıtımda kullanılan makine ve malzemelere kadar her alanda etkili çözümler sunulmuş olup, binalarında daha kaliteli ve etkili sistemlere sahip olmasını sağlamıştır. Kullanılmaya başladığı ilk günden itibaren yapılardaki su sızıntılarının önüne geçilmesinde en etkili ve kesin çözümü sunan poliüretan yalıtım malzemesi, profesyonel uygulamalar sayesinde hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Doğru uygulama yapıldığı takdirde su sızıntısı ve su baskınlarının tamamen önüne geçen poliüretan yalıtım, uzun vadeli çözümler arasında en fazla tercih edilen ve maliyet açısından da en ekonomik olan yalıtım uygulamasıdır.