Hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri,  tarihi eser kategorisine giren yapılarda, binaların kendine özgü özelliklerini ve görünümlerini kaybetmeden restore edilmesinde kullanılan duvarların güçlendirilmesinde ve taşıma kapasitelerinin arttırılması için uygulanmaktadır. Bu sayede tarihi eser kategorisinde bulunan binaların onarımı ve güçlendirilmesi daha kolay yapılabilmektedir.

Puzolanik kireç ve mikronize karbonatlar kullanılarak oluşturulan harç ile özel başlıklar kullanılarak yapılan hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri işleminde tarihi yapıların mevcut özelliklerine zarar verecek veya görünümünü bozacak herhangi bir madde kullanılmamaktadır. Alanında uzman profesyoneller tarafından gerekli incelemelerin ardından kullanılacak içerikler ve malzemeler belirlenerek ince bir işçilikle işlem tamamlanmaktadır. hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri yapılacak alana göre enjeksiyon işleminde farklı başlıklar kullanılır ve en ince detaylarda bile istenilen sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır.

Hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri kullanılan harc malzemelerin tamamı laboratuvar ortamında test edilmektedir ve detaylı bir keşif çalışması yapılarak ve gerekli numuneler alındıktan sonra içerikler belirlenmektedir. Bu sayede yapıların mevcut görünümlerini bozan veya aykırı düşen içerikler kullanılmadan tarihi yapıların güçlendirilmesi ve restorasyonu tamamlanmaktadır. Hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri alanında deneyimli ve profesyonel bir kadro tarafından titizlikle uygulanmakta olup, sektör deneyimleri ve tarihi yapılardaki bilgileri ışığında gerçekleşmektedir.

hidrolik-kirec-enjeksiyon-sistemleri

hidrolik-kirec-enjeksiyon-sistemleri

Hidrolik Kireç Enjeksiyon Sistemleri Harcı Kullanım Alanları:

Kullanım ve uygulama alanı olarak tarihi özelliklere sahip yapılarda kullanılan hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri, bazı durumlarda yeni yapılarda ve işçiliklerde de kullanılabilmektedir. Tamamen özel amaçlı olarak kullanılan bu uygulamada ön keşif çalışmalarının ve uzman görüşlerinin ardından uygulama yapılmaktadır. Profesyonel kullanım ve işçilik sayesinde yapılar daha dayanıklı ve istenilen estetik görünüme aynı anda sahip olur.

Tarihi kemerler, taş yapılar, ahşap yapılar, köprüler, kubbeli tarihi yapılar ve diğer tüm tarihi yapılarda taşlar arasında meydana gelen boşlukları doldurma ve tarihi yapıların güçlendirilmesinde kullanılan en etkili yöntem hidrolik kireç enjeksiyon sistemidir. Diğer mimari ve yapı uygulamaları ne yazık ki binaların doğasına aykırı düşmekte olup hem kısa süreli çözümler sunmakta hem de yapıların görüntüsünün ve özelliklerinin kaybolmasına yol açmaktadır.

Ücretlendirme ve Fiyat:

Hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri özel ve ince işçilik isteyen bir uygulamadır. Uygulamayı yapan kişiler alanında deneyimli ve profesyonel bir kadrodan oluşmaktadır. Hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri kullanılan malzemeler de özel içeriklere sahiptir ve tarihi yapıların hem görüntüsüne hem de yapısına zarar verici maddeler barındırmamaktadır. Restorasyon yapılacak alanın genişliği, işçilik, malzeme içerikleri ve diğer faktörler göz önüne alınarak yapılan ön değerlendirme sonucunda ücretler oluşturulmakta ve belirlenmektedir.

Neden Hidrolik Kireç Enjeksiyon Tercih Edilmeli?

Günümüzün teknolojik yapı sektörünü ve mimaride yaşanan değişimleri göz önüne aldığımız zaman tarihi yapılarda kullanılan malzemeler ile büyük farklılıklar olduğu aşikardır. Tarihi eserleri olduğu gibi korumak ve gelecek nesillere aktararak tarihimize sahip çıkmak için hidrolik enjeksiyon sistemlerinin ve malzemelerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Tarihi yapıları orijinal görünümlerine ve malzemelerine sadık kalarak güçlendiren ve uzun yıllar boyunca ilk gün ki gibi kalmasını sağlayan bu uygulama sayesinde geçmişin izlerini geleceğe taşıyabilir, gelecek nesillere tarihi ve kültürel miraslar bırakılmasında rol oynayabilirsiniz.

Hidrolik enjeksiyon sistemleri nde kullanılan malzemelerde çimento, çözünür tuz, alkali, sülfat ve nitrat gibi içerikler kesinlikle bulunmamaktadır. Bu sayede tarihi yapıların güçlendirilmesinde görüntüde bir bozulma olmaz ve dayanıklılık açısından etkili çözümler sunulmuş olunur. Yapılan teknik incelemeler sonucunda uzman kişiler içeriklere karar vererek tarihi yapıların dokusuna en uygun enjeksiyon karışımını belirler ve işlem uygulanır. Hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri nin sağladığı en büyük avantaj ise şüphesiz en kolay uygulamaya sahip olan çözüm olmasıdır. Pratik ve kolay uygulama sayesinde zamandan tasarruf etmenizi ve yapıların daha kısa sürede etkili bir biçimde güçlendirilmesine olanak tanımaktadır.

Çimento ve asbest içermeyen özel içerikler sayesinde, nefes alabilen ve su buharı geçirimi özelliğini barındıran malzemeler ile duvarların nem geçirme özelliği korunmakta ve uzun yıllar yapıların dayanıklı olarak ayakta kalması sağlanmaktadır.